Історичні докази Воскресіння

grobnyciaВоскресіння Христа з мертвих на третій день у повній цілісності тіла й душі є фактом, який здається настільки ж безсумнівним, наскільки може бути безсумнівним факт, підтверджений історичним свідченням.

Неділя про Страшний суд

angelico1400Ця неділя – третя з тих, що готують нас до Великого посту. Зветься вона «Неділею про Страшний суд» і походить від Євангельського читання про майбутній суд, що чекає на всіх живих і мертвих.

ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕСТОЛ І УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА (ДОКУМЕНТИ)

1280ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ
ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕСТОЛ І УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА

ПОДІЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917 РОКУ, ЇЇ ВПЛИВ НА ДЕРЖАВО-ТВОРЧІ ПРОЦЕСИ ТА ЦЕРКВУ В УКРАЇНІ

      Лютнева революція 1917 р. в Російській імперії призвела до падіння царської влади. 3 березня 1917 р. російський цар Микола ІІ зрікся престолу і до влади приходить Тимчасовий уряд.

БОГОЯВЛЕННЯ. ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДНЄ.

icon-Jordan19 січня (6 січня ст.ст.) Свята Православна Церква святкує Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Богоявлення. Це велике двунадесяте неперехідне свято. Свято Хрещення Господнього – одне із самих древніх свят християнської Церкви. Його встановлення відноситься ще до апостольських часів. Древня назва свята - „ТЕОФАНІЯ”, що означає Богоявлення.

Філарет, Патріарх УПЦ КП: До нас у Володимирський собор перейшло багато вірян із Лаври

PatriarЛюди віруючі, коли аналізують новітню історію Церкви, схильні до жанру альтернативної історії. Надто коли думають про церковне розділення, вони ставлять собі запитання, що було б, якби... 

«Бог керує Церквою, але... не без нашої участі»

patriarh-01Розмова газети "День" з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом — про підсумки подій року, що минає.

Архієпископ Кримський Климент звернувся до Болгарського Патріарха Неофіта

kliment

Святійшому Патріарху 
Болгарської Православної Церкви
НЕОФІТУ

Архієпископа
Сімферопольського і Кримського
Української Православної Церкви Київського Патріархату
КЛИМЕНТА

Чи довго ще в українських душах буде нишпорити рука Москви?

epifaniyЯк Кремль використовує свій вплив на Церкву Московського Патріархату в Росії та в Україні для того, щоб задушити нашу державність і незалежність.
І що з цим робити.


Битва за души, или Кто "танцует" Московский патриархат

100x100 942968Анатолий Кравчук 
Офицер ВС Украины

Война на многое изменила, еще вчера казавшиеся незыблемыми, взгляды. Вообще, идеологическая составляющая является неимоверно важной в этом конфликте, что, по сути, заложено в самом названии – гибридная война.

7 найпоширеніших забобонів про Причастя

Tayna vecheryaЗабобони в церковному житті: звідки вони беруться і як їх розпізнати? Дотримання яких «правил» поведінки до і після Причастя є не лише малоістотним, але й шкідливим? Для християнської свідомості забобони - це щось протиприродне. Але, на жаль, навіть серед людей, що приступають до Причастя, вистачає тих, хто ще не розлучився з язичницьким світоглядом.